Upravit stránku

Péče

První údržba přímo po pokládce

Masivní podlahy FeelWood jsou dodávány zpravidla s hotovou povrchovou úpravou – např. ošetřené přírodním olejem. Na stavbách a při pokládce může samozřejmě dojít ke znečištění.

Abyste se mohli neomezeně těšit z masivních podlah FeelWoodD a abyste vyzdvihli jejich přirozenou krásu, doporučujeme bezprostředně po pokládce provést první údržbu.

1. Suché čištění

Nejdříve provést suché čištění silným vysavačem, aby se zabránilo usazení nečistot ve spárách při mokrém čištění.

2. Ošetření olejem

Nepatrné množství ošetřujícího oleje FeelWood nanést na podlahu a rozetřít mopem. Protože podlaha byla olejem ošetřena již u výrobce, vsákne se jen nepatrné množství oleje – jedná se spíše o oživení, aby bylo dosaženo optického efektu nové podlahy.

Průběžná péče a čištění

Dřevěné podlahy ošetřené olejem musí být kromě průběžné péče pravidelně udržovány – obvykle jednou ročně v obytných zónách a v kratších intervalech u silně zatěžovaných ploch v průmyslových objektech.

1. Suché čištění

Silným vysavačem.

2. Mokré čištění

Směsí přírodního mýdla pro dřevěné podlahy FeelWood a teplé vody. Na 5 litrů se dávkuje cca 50 ml (1/2 kelímku od jogurtu) mýdla. V tomto roztoku namočeným a vyždímaným hadrem podlahu dobře setřete. U větších nebo velmi znečištěných ploch se používá druhý kbelík s čistou vodou k vymáchání hadru, než na podlahu opět nanesete mýdlový roztok jako ochranu. Podlaha musí být před dalším krokem ošetření olejem zcela suchá – cca 8 hodin vysychání!
POZOR: Nepoužívat utěrky z mikrovlákna, neboť díky svému brusnému účinku odebírají olej z pórů.

3. Ošetření olejem

Bez leštícího stroje: Ošetřující olej FeelWood nakapat na ošetřovanou plochu nebo ho nastříkat pomocí rozprašovače. Potom rovnoměrně rozetřít mopem ve směru palubek. Nechat uschnout bez leštění. Dbejte na delší čas sušení cca 12 – 14 hodin.
S leštícím strojem: Ošetřující olej FeelWood nalít do rozprašovače. Poté olej nastříkat na podlahu a leštícím strojem s bílým leštítkem bez šmouh rozetřít. Doba sušení je cca 6 – 8 hodin, spotřeba – litr ošetřujícího oleje na cca 20 m2.

Údržba

Preventivní opatření:

Zabraňte stále působícímu vlhku. Chraňte povrch před poškrábáním např. použitím filcových kluzáků pod židlemi a nábytkem. Odstraňte hrubé a ostrohranné látky jako písek nebo kamínky.

Jak správně postupovat:

Dřevěné podlahy ošetřené olejem musí být pravidelně udržovány – obvykle jednou ročně v obyt- ných zónách a vícekrát u silně zatěžovaných dřevěných podlah v průmyslových objektech. Zde doporučujeme použití ošetřujících přípravků řady FeelWood.

Ošetřující olej:

Ošetřující olej FeelWood je přírodní olej a obsahuje přírodní a modifikované rostlinné oleje a pryskyřice. Obsahuje matující prostředky, nearomatické izoalifáty a suché látky bez příměsi olova a kobaltu. Je vhodný pro přírodní péči o veškeré dřevěné podlahy ošetřené olejem a může být použit také na dřevěné plochy nábytku ošetřené olejem.

Mýdlo na dřevěnou podlahu:

Je ideální pro čištění a péči o všechny dřevěné povrchy ošetřené olejem, voskem nebo mýdlem. Vyrábí se z přírodních rostlinných olejů bez přísad aro- matických látek či ředidel. Díky receptuře je čistící a hydratační zároveň a zajišťuje tak šetrné mezičištění.

POZOR:

Nepoužívejte na povrchy ošetřené olejem žádné prostředky obsa- hující rozpouštědla tuku (např. jádrové mýdlo). Protože by tím byla porušena ochranná povrchová vrstva oleje.

Podlahy FeelWood jsou z masivního dřeva – čím více je leštíte tím lepší je výsledek. Ani odstranění fleků obroušením není problém, pokud tuto plochu následně natřete olejem. Ošetřující olej FeelWood je přírodní produkt.

Hadry nebo čistící ubrousky, houby atd. nasáklé ošetřujícím olejem FeelWood přesto nechat dobře rozprostřené uschnout nebo ucho- vávat v dobře uzavřených nádobách až do úplného vyschnutí, protože vzhledem k přírodním olejům hrozí nebezpečí samovznícení!