Upravit stránku

Vytvořte si jedinečný „hygge” prostor

Toužíte-li prožívat život naplno a vnímat ho v celé své kráse, pak je důležité se umět zastavit a dopřát si skutečně to, po čem prahnete. A to se vám podaří pouze na místě, kde vám bude dobře a budete se cítit bezpečně. Vytvořte si tak pomocí drobných doplňků a dřevěných masivních podlah dokonalou “hygge” atmosféru.

Nový ceník pro rok 2021

Prohlédněte si nový ceník pro rok 2021. Najdete v něm maloobchodní ceny masivních podlah ze smrku, borovice, modřínu, dubu a jasanu. A to včetně soklových lišt. V ceně podlah je také již povrchová úprava (2x přírodní olej). Lze dodat také bez povrchové úpravy, viz strana 21.

Pište svůj životní příběh s dřevěnou masivní podlahou

Životnost masivních podlah se počítá na desítky let. A na čem závisí? Především na kvalitě pokládky a pravidelné péči. Na její krásu a strukturu se podepisuje intenzita zatížení, údržba a v neposlední řadě také prostředí, kterému poskytuje stabilní a originální základ, kterému svěříte vaše životní kroky.

Rustikální styl, který vyrůstá od podlahy

Vytvořte místo, kde vám bude dobře. Milujte jedinečný rustikální styl, díky kterému najdete konečně vysněný klid, pohodlí a vrátíte se ke svým kořenům? Dopřejte si jeho jedinečnou atmosféru, kterou si pomocí několika prvků můžete vytvořit nejenom ve vašem domově, ale i na svých venkovských usedlostech a chalupách. A začněte hezky od podlahy.

Ceník masivních podlah FEELWOOD 2020

Zde je ceník masivních dřevěných podlah FEELWOOD na 2020. Všimněte si například velmi zajímavé a voňavé Borovice Limby, která roste v alpských oblastech nad 2000m, je vhodná pro alergiky či astmatiky. Nově také vyrábíme oblíbené Projektová řešení ("PROJEKTY") v třídění Select včetně 2x přírodního ohleje. Jako základní nosné dřeviny zůstává těchto 5. Řada z nich je vhodná i na podlahová topení.

  • JASAN
  • DUB
  • SIB. MODŘÍN
  • BOROVICI
  • SMRK

 

Pro velkoobchodní podmínky pro podlaháře – členy cechu prosím kontaktujte p. Kopp 777 479 913 nebo lukas@secacz.cz

V čem tkví kouzlo prkenných podlah FEELWOOD?

Patříte také k milovníkům klasiky a zastáváte názor, že autentičnost přírodního materiálu nenahradí ani ta sebelepší napodobenina? Přečtěte si, jak masivní podlahy FEELWOOD vyrábíme my - s tradicí a láskou k řemeslu. 

Proč má proces sušení dřeva tak velký vliv na jeho kvalitu?

Dřevo je zázračné, o tom není pochyb. Do našich domovů dokáže vnést hřejivou pohodu a kousek té přírody. Nejedná se o bezduchý kus materiálu. Vedle bezvadné funkčnosti má i řadu jedinečných vlastností a přesně proto ho milujeme. Vlastnost, na kterou se zaměříme v tomto článku, souvisí s procesem řízeného sušení dřeva. Schopnosti dřeva měnit svou vlhkost dle okolních podmínek je totiž třeba dokonale porozumět, a to z hlediska jeho správného využití i údržby.

Koberec? Sáhněte radši po dřevěné masivní podlaze!

Stavíte dům, budete se stěhovat do nového bytu, nebo jen plánujete výměnu starého koberce a zamýšlíte se nyní nad tím, zda místo něj nepoložit masivní dřevěnou podlahu? Pojďme se podívat na to, jaké jsou výhody a nevýhody obou podlahových krytin. Ovšem pozor, připravte se - možná u té příležitosti zboříme pár mýtů. 

Lakovaná vs. olejovaná podlaha – kterou zvolit?

Obě mají své výhody a nevýhody a už v úvodu vás tedy musíme varovat, že finální rozhodnutí nebude snadné. Výčet jejich kladů a nedostatků vám spolu s doporučením, kam se který typ podlahy hodí, určitě pomůže. Přičtěte k tomu stupeň zatížení, kterému bude podlaha vystavena, ale i své estetické cítění. Pokud byste ovšem byli i po přečtení článku stále na vážkách, rádi vám s výběrem té nejvhodnější povrchové úpravy pomůžeme.

Údržba a úklid dřevěné podlahy – snazší, než si myslíte!

Stejně tak, jako jsme se posunuli od robustních prkenných podlah k luxusnímu opracovanému masivu, měli bychom vyměnit i obyčejnou vodu a kartáč za šetrnější mop a takové čistící přípravky, které naší dřevěné podlaze neublíží, ba naopak jí vrátí zpět její jiskru. Úklid dřevěné podlahy nevyžaduje speciální dovednosti a nezabere vám až nepříjemně velkou část vašeho volného času. Stačí jen dodržovat pár základních zásad.

Poznejte krásu borovicového dřeva

Na přelomu podzimu a zimy se o nás splín pokouší častěji, a to nejen během ponurých večerů, které si z našeho dne ukrajují stále větší část. Nebojte se, rozhodně není naším záměrem ve vás pocity podzimní melancholie ještě prohlubovat. Naopak máme řešení. Borovicové dřevo si zamilujete na první pohled.

Defekty podlahy – jak vznikají a jak jim předejít?

Každý kus dřeva je originál. Osobitá – s menšími či většími „nedostatky“ – taková bude vždy každá dřevěná podlaha. Zásadní je ale otázka, co všechno do kategorie těchto defektů řadíme. Dřevo je přírodní materiál, jehož krása tkví právě v oné nedokonalosti. Jedna palubka nebude nikdy jako druhá, ale dohromady vytvoří perfektní celek. Na základě čeho poznáte, že už se potýkáte s opravdovým defektem?

Pokládka dřevěné podlahy od A do Z

Kvalitní dřevěná podlaha vám bude dělat radost roky. Tedy pokud se o ni budete dobře starat. 
A nemáme teď na mysli jen její správnou údržbu. Pozornost je třeba věnovat i samotné pokládce podlahy. Jak na to?