Upravit stránku

Nechte vyniknout krásu dřevěných masivních podlah

Dřevěná masivní podlaha vás oslní nejenom unikátním vzhledem, ale také životností, která dosahuje desítek až stovek let. Nenechte tak ztratit podlahu nic ze své jedinečnosti a nechte její vzhled stále zářit. 

Pište svůj životní příběh s dřevěnou masivní podlahou

Životnost masivních podlah se počítá na desítky let. A na čem závisí? Především na kvalitě pokládky a pravidelné péči. Na její krásu a strukturu se podepisuje intenzita zatížení, údržba a v neposlední řadě také prostředí, kterému poskytuje stabilní a originální základ, kterému svěříte vaše životní kroky.

Vyzdvihněte krásu interiéru pomocí modřínového obkladu

Přeneste si do svého interiéru přírodní atmosféru, kterou v sobě ukrývá dřevěný obklad. Váš prostor tak získá na jedinečnosti, která potěší nejenom vás, ale také návštěvy. A s tím vám dokonale pomůže modřínové dřevo.

Rustikální styl, který vyrůstá od podlahy

Vytvořte místo, kde vám bude dobře. Milujte jedinečný rustikální styl, díky kterému najdete konečně vysněný klid, pohodlí a vrátíte se ke svým kořenům? Dopřejte si jeho jedinečnou atmosféru, kterou si pomocí několika prvků můžete vytvořit nejenom ve vašem domově, ale i na svých venkovských usedlostech a chalupách. A začněte hezky od podlahy.

Ceník masivních podlah FEELWOOD 2020

Zde je ceník masivních dřevěných podlah FEELWOOD na 2020. Všimněte si například velmi zajímavé a voňavé Borovice Limby, která roste v alpských oblastech nad 2000m, je vhodná pro alergiky či astmatiky. Nově také vyrábíme oblíbené Projektová řešení ("PROJEKTY") v třídění Select včetně 2x přírodního ohleje. Jako základní nosné dřeviny zůstává těchto 5. Řada z nich je vhodná i na podlahová topení.

  • JASAN
  • DUB
  • SIB. MODŘÍN
  • BOROVICI
  • SMRK

 

Pro velkoobchodní podmínky pro podlaháře – členy cechu prosím kontaktujte p. Kopp 777 479 913 nebo lukas@secacz.cz

V čem tkví kouzlo prkenných podlah FEELWOOD?

Patříte také k milovníkům klasiky a zastáváte názor, že autentičnost přírodního materiálu nenahradí ani ta sebelepší napodobenina? Přečtěte si, jak masivní podlahy FEELWOOD vyrábíme my - s tradicí a láskou k řemeslu. 

Proč má proces sušení dřeva tak velký vliv na jeho kvalitu?

Dřevo je zázračné, o tom není pochyb. Do našich domovů dokáže vnést hřejivou pohodu a kousek té přírody. Nejedná se o bezduchý kus materiálu. Vedle bezvadné funkčnosti má i řadu jedinečných vlastností a přesně proto ho milujeme. Vlastnost, na kterou se zaměříme v tomto článku, souvisí s procesem řízeného sušení dřeva. Schopnosti dřeva měnit svou vlhkost dle okolních podmínek je totiž třeba dokonale porozumět, a to z hlediska jeho správného využití i údržby.

Koberec? Sáhněte radši po dřevěné masivní podlaze!

Stavíte dům, budete se stěhovat do nového bytu, nebo jen plánujete výměnu starého koberce a zamýšlíte se nyní nad tím, zda místo něj nepoložit masivní dřevěnou podlahu? Pojďme se podívat na to, jaké jsou výhody a nevýhody obou podlahových krytin. Ovšem pozor, připravte se - možná u té příležitosti zboříme pár mýtů. 

Vyznáte se v třídění dřeva dle skupin A, A/B nebo Markant?

Kvalitní, výběrová, s vysokým standardem. Podobná slova používá k popisu svých výrobků ze dřeva mnoho firem. Co ale tyto pojmy skutečně označují? Jak se v široké nabídce zorientovat, a jak doopravdy poznat, zda lze danou dřevěnou podlahu označit za kvalitní?

Lakovaná vs. olejovaná podlaha – kterou zvolit?

Obě mají své výhody a nevýhody a už v úvodu vás tedy musíme varovat, že finální rozhodnutí nebude snadné. Výčet jejich kladů a nedostatků vám spolu s doporučením, kam se který typ podlahy hodí, určitě pomůže. Přičtěte k tomu stupeň zatížení, kterému bude podlaha vystavena, ale i své estetické cítění. Pokud byste ovšem byli i po přečtení článku stále na vážkách, rádi vám s výběrem té nejvhodnější povrchové úpravy pomůžeme.

Údržba a úklid dřevěné podlahy – snazší, než si myslíte!

Stejně tak, jako jsme se posunuli od robustních prkenných podlah k luxusnímu opracovanému masivu, měli bychom vyměnit i obyčejnou vodu a kartáč za šetrnější mop a takové čistící přípravky, které naší dřevěné podlaze neublíží, ba naopak jí vrátí zpět její jiskru. Úklid dřevěné podlahy nevyžaduje speciální dovednosti a nezabere vám až nepříjemně velkou část vašeho volného času. Stačí jen dodržovat pár základních zásad.

Poznejte krásu borovicového dřeva

Na přelomu podzimu a zimy se o nás splín pokouší častěji, a to nejen během ponurých večerů, které si z našeho dne ukrajují stále větší část. Nebojte se, rozhodně není naším záměrem ve vás pocity podzimní melancholie ještě prohlubovat. Naopak máme řešení. Borovicové dřevo si zamilujete na první pohled.

Defekty podlahy – jak vznikají a jak jim předejít?

Každý kus dřeva je originál. Osobitá – s menšími či většími „nedostatky“ – taková bude vždy každá dřevěná podlaha. Zásadní je ale otázka, co všechno do kategorie těchto defektů řadíme. Dřevo je přírodní materiál, jehož krása tkví právě v oné nedokonalosti. Jedna palubka nebude nikdy jako druhá, ale dohromady vytvoří perfektní celek. Na základě čeho poznáte, že už se potýkáte s opravdovým defektem?

Dřevěná podlaha není jen jedna – který její typ je ten nejlepší?

Vaše rozhodnutí vybavit svůj dům dřevěnou podlahou nadšeně schvalujeme. Tomuto přírodnímu materiálu nelze odepřít řadu výhod, mezi které patří i znamenitá odolnost a skvělé izolační vlastnosti. Dřevo v sobě navíc nezadržuje prach a je tak dobrou volbou i pro alergiky.  

Pokládka dřevěné podlahy od A do Z

Kvalitní dřevěná podlaha vám bude dělat radost roky. Tedy pokud se o ni budete dobře starat. 
A nemáme teď na mysli jen její správnou údržbu. Pozornost je třeba věnovat i samotné pokládce podlahy. Jak na to?

Montáž podlahy dnes a před 50 lety

Už před tisíci lety lidé věděli, jak je dřevo úžasný materiál. Dávalo jim teplo, střechu nad hlavou, pevnost pod nohama, a hlavně pocit bezpečí. Dřevo je součástí našich domovů dodnes. Práce se dřevem tehdy a dnes ale vypadá úplně jinak. Stačí se vrátit o pár desítek let.

Masivní podlaha jako spojující prvek celého bytu

Podlaha je největší plocha v interiéru, která určuje jeho charakter. Neplánujeme ji vyměňovat každých pár měsíců, čili ji vybíráme na dlouhou dobu. Aby váš byt působil harmonicky a v souladu, zvolte masivní podlahu do celého interiéru. Dodáte mu tak jedinečnost a jednotný styl.

Jak správně čistit a pečovat o dřevěnou terasu

Dřevěná terasa je nejen nádherná, ale překvapí vás svou dlouhou životností. Aby vám však sloužila co nejdéle a zachovala si svůj přirozený vzhled, je nutné o ni pečovat.